• Školní kolo Olympiády v českém jazyce proběhlo letos distančně

Školního kola Olympiády v českém jazyce se v tomto roce zúčastnilo osm žáků. Letošní klání bylo poněkud odlišné, neproběhlo v jeden čas a v jedné třídě, ale žáci centrálně zadané úkoly vypracovávali distančně ve formulářích Google dne 26.11.2020.

Na nejvyšší příčku pomyslného žebříku vystoupala Veronika Marková z 9.B. O něco méně bodů získal Tadeáš Ladra z 8.B. Třetí v pořadí skončila  Michaela Medříková, žákyně 9.C. Důstojnými soupeři ve znalostech českého jazyka a stylistickém umu jim byli v abecedním pořadí Josef Samuel Dudáš (9.C), Tereza Knollová (9.C), Rattmanová Aneta (9.B), Vendula Stloukalová (9.B),  Simona Voborná (9.B).

Do okresního kola postupují první dva ocenění, třetí pak na pozici náhradníka.