• Rekreační středy.

Říjen v ŠD.

V říjnu jsme zahájili rekreační středy v knihovně. Kde jsme si vyrobili podzimní věneček. Někteří z nás vyrazili k legiovlaku. Následoval sportovní den plný pohybu na čerstvém vzduchu. Den stromů jsme oslavili v parku u muzea. Poznáváním listů a plodů jehličnatých i listnatých stromů. Děti vyřešily tajenku. Akce jsme zakončili v kině, filmem Zoubková víla. V listopadu nás čeká trochu strašení a přípravy na adventní čas.

Za tým vychovatelek. Jana Tomanová

• Sázení stromků

​​​​​​4.A

Žáci 4.A také letos pokračovali ve výsadbě stromků v Udánkách. Dne 19.10. se tato třída sešla s panem Sopouškem z Českého svazu ochránců přírody a pod jeho vedením zasadila sazenice listnatých stromků. V době po velké kůrovcové kalamitě v lesích ČR je každá pomoc při výsadbě nových stromků velmi potřebná. Na tuto akci chceme navázat besedami v hodinách přírodovědy na téma ochrany našich lesů.

Věra Komárková

• Sportovně-adaptační kurz 6. A

3. 10. 2023 se 6. A  (třída s rozšířenou výukou Tv) vydala na svůj první sportovní kurz. Čtyřdenní kurz jsme uspořádali v Outdoor Resortu Březová. Šesťáci si vyzkoušeli velké množství aktivit např.: střelbu z luku, lanové centrum, Bongo, bludiště, horolezecké stěny, bungee running, strašidelné muzeum… a zahráli si různé týmové hry.  Společně jsme odstartovali cestu druhým stupněm a těšíme se na další společné zážitky.

Vladimíra Schmidtová

• Děti z 1.B v REHAU aréně

Páteční den byl pro žáky z 1.B třídy nezapomenutelným zážitkem. Ráno se vydali na zimní stadion v Moravské Třebové, aby si vyzkoušeli své první bruslení na ledě. Tento okamžik byl naplněn očekáváním, nadšením a trochou nervozity, ale díky zkušeným trenérům Davidovi a Liborovi byl první bruslařský zážitek bezpečný a plný radosti.

Každé dítě si zapůjčilo brusle a helmu. Dětem se věnovali trenéři, kteří je formou zábavných her naučili nejprve na bruslích chodit, přenášet váhu, padat a vstávat a následně je seznámili se základními bruslařskými technikami – jak se správně rozjet, zatočit i zastavit. Byl to proces plný pokusů a chyb, ale všichni byli trpěliví a povzbuzovali děti, aby se nepoddávaly a pokračovaly dál. Postupně se žáčci začali na ledě cítit pohodlněji a užívali si tento nový sportovní zážitek.

Byl to začátek jejich bruslařského dobrodružství, které může vést k mnoha budoucím zimním radovánkám na ledě. Celé dopoledne bylo plné úsměvů, radosti a nových dovedností, které děti na ledové ploše získaly.

Děkujeme místnímu oddílu HC Slovan Moravská Třebová za tuto příležitost a těšíme se na další spolupráci.

Kluci a holky z 1. B a jejich třídní paní učitelka

• Dopravní soutěž - školní kolo

V úterý 3. 10. 2023 se konalo školní kolo dopravní soutěže, kterého se zúčastnilo 49 žáků – 39 z prvního stupně a 10 z druhého stupně. V letošním roce bylo veliké zastoupení z řad žáků 4. ročníku, kde ještě neproběhlo školení na dětské řidičáky. Tato skutečnost se projevila do výsledků z testů z pravidel silničního provozu.

Při jízdě zručnosti nejvíce potrápilo přenášení hrníčku s vodou, žlab a tradiční osmička.

Velikou pomocí při organizaci nám byli žáci z 9. ročníků, kterým moc děkujeme.

Výsledky:

KATEGORIE MLADŠÍ ŽÁCI

DĚVČATA:

1. Nečasová Edita, 5. A

2. Zahradníková Šarlota, 4. A

3. Greplová Tereza, 5. C

CHLAPCI:

1. Bureš Michal, 5. B

2. Machánek Tadeáš, 5. B

3. Kolísek Dominik, 4. A

KATEGORIE STARŠÍ ŽÁCI

DĚVČATA:

1. Horáková Rozálie, 8. A

2. Kořenovská Veronika, 6. B

CHLAPCI:

1. Voráč Kamil, 8. C a Loun Tomáš, 8. A

2. Sedlář Tomáš, 8. A

3. Kučera Jakub, 8. C

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem zúčastněným.

Děkujeme také zaměstnankyním jídelny za zajištění pitného režimu pro organizátory.

Jana Knödlová, Lucie Krajčiová

Na fotografii chybí z důvodu nemoci vítězka Edita Nečasová..

• Mladí přírodovědci

Ve středu 27. 9. se čtyři tříčlenné týmy žáků z devátých tříd zúčastnily již 7. ročníku soutěže Mladí přírodovědci na Gymnáziu v Jevíčku. Naši žáci se v konkurenci 29 týmů neztratili. Na čtvrtém místě se umístil tým Krychle ve složení Vojtěch Lýr, Marek Schober a František Hes. Blahopřání patří nejen jim, ale všem, kteří reprezentovali naši školu.

Magdalena Pařízková, Alena Cápalová