• Novinky

      • Není papír jako papír

       Výrobu ručního papíru si vyzkoušeli žáci výtvarného semináře v 8. a 9. ročníku a jednotlivci z enviromentálních praktik. Ve dnech 9. a 11. listopadu se postupně vypravili do Ekocentra Stolístek v Linharticích, aby se dozvěděli nejdůležitější informace o materiálu, který nás denně provází na cestě za vzděláním – o papíru.  Následně z odpadu, konkrétně z proužků papírů, které prošly skartovačkou, si účastníci vyrobili papír nový. Potřebovali k tomu vlastnoručně vyrobenou formu z kartonu a sítě, nápad i zručnost. Při workshopu byla věnonována pozornost i recyklaci. 

      • Čtení pro radost.

       10. listopadu žákyně z osmých tříd navštívily domov seniorů. Setkání nám všem udělalo velkou radost. Klienti si poslechli vybrané pohádky a jejich spokojenost nešla přehlédnout. Moc děkuji Barušce, Evičce, Nikolce a Zuzance za účast. Těšíme se na další setkání, která zahřejí u srdce.

       Mgr. Monika Šmeráková

      • ZŠ Palackého ve Stolístku

       Na začátku listopadu se naši šesťáci v rámci EVVO zúčastnili programu na téma biokoridory a biocentra v centru environmentální výchovy Stolístek. Žáci využili vnitřního i venkovního programu, který byl záživný a naplňující pro ducha i tělo. Rádi se budeme dál obohacovat prostřednictvím venkovních aktivit.

       Mgr. Monika Šmeráková

      • Halloween na 2. ZŠ.

       Sáhnout do pytlíku s chmýřím metlice? Hádat název čarodějného koření? Připravit kouzelný lektvar? Udělat z plyšáka mumii nebo vyluštit strašidelné zaklínadlo? A proč ne, když jsme si chtěli užít tu správnou halloweenskou atmosféru.

       Poslední den podzimních prázdnin nás naladil na tajemnou notu a my se vlastně rádi trochu bojíme. Babičky tomu nerozumí, tak jsme s nimi o víkendu zapálili dušičkovou svíčku, ale pak jsme se už těšili, jak se oblékneme do kostýmů upírů, duchů, zombie, kostlivců… a budeme se bavit.

       Děkujeme, že jsme mohli. Bylo to super!

       L. Čápová