V pátek 19. června jsem měl společně se svými spolužáky Filipem Stejskalem a Tomášem Rolínkem možnost strávit dopoledne s místostarostou Moravské Třebové, panem Václavem Dokoupilem. Díky tomu jsme mohli nahlédnout do fungování města a poznat jeho práci zblízka. Pan místostarosta nám představil plány a vizi města do budoucna. Poté jsme měli možnost promluvit do Českého rozhlasu, navštívit stavbu nového křídla Základní školy U Kostela a podívat se k městské policii, kde nám ukázali městský kamerový systém.
Zajímavým zážitkem byla také cesta Třebusem na Křížový vrch. Pan Dokoupil nás provedl tamním kostelem i jeho běžně nepřístupnými prostory a nejodvážnější z nás mohli vystoupat až na zvonici. Následně jsme navštívili zámek, kde pan místostarosta přivítal pana profesora přednášejícího o díle J. R. R. Tolkiena, a část velmi zajímavé přednášky jsme si mohli vyslechnout. Podívali jsme se také do městského informačního centra a na závěr nám pan místostarosta domluvil prohlídku místního nově otevřeného muzea. Celé dopoledne pro mě bylo velmi zajímavé a rád bych panu místostarostovi poděkoval za čas, který nám věnoval, i za možnost poznat fungování našeho města z jiné perspektivy.
Ladislav Kotoulek, žák 9.A