• Od září školákem

Přijďte se svými dětmi vyzkoušet si úkoly předškoláků. 31.1. - Den se sněhulákem - pro děti a rodiče od 15 hod. do 16.30 hod. 22.2. - Dopoledne pro školky v družině od 9 hod. do 11. hod. 22.3. - Den se zvířátky a v bazéně pro rodiče a děti od 15 hod. do 16:30 hod.
        • Vítejte na stránkách naší školy

Naše škola používá EduPage školní informační systém. Přihlaste se Vašim účtem a zkontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplování, probrané učivo a domácí úkoly na další den.

• Soutěž PC_ák
        • 30. 11. 2022
        • Dne 30. listopadu se vybraní žáci 8. a 9. ročníků zúčastnili soutěže PC_ák konané v Pardubicích. Ve velké konkurenci, kdy se letos zúčastnilo na 160 žáků, se nám podařilo prosadit. V kategorii grafického návrhu se na třetím místě umístila Tereza Jiříčková a v kategorii prezentace 8. ročník obsadil první místo Martin Zezula. Ovšem i ostatní zúčastnění žáci předvedli skvělé výkony a zaslouží pochvalu.

• Soutěž PC_ák: Číst více
        • Exkurze do firmy ATEK
        • 30. 11. 2022
        • Ve středu 30. listopadu se zájemci z řad žáků devátých tříd vypravili do regionálně významné firmy ATEK. Ve školícím centru byli seznámeni s historií firmy i s její současnou produkcí. Po informačně bohatém posezení následovala prohlídka areálu. Žáci nahlédli do provozu velké firmy, nejvíce je zaujaly výrobky pro automobilový průmysl, obzvlášť výroba dílů pro automobily značky Rolls-Royce. Po tříhodinové exkurzi jsme odcházeli obohaceni zajímavými informacemi.

• Exkurze do firmy ATEK: Číst více
        • Přehlídka SŠ u nás ve škole
        • 11. 11. 2022
        • Ve čtvrtek 10. listopadu se konala v budově naší školy Přehlídka středních škol. Žáci z osmých a devátých tříd spolu se svými rodiči využili možnosti získat podrobnější informace o studijních oborech, které prezentovaly střední školy z blízkého i vzdálenějšího okolí.

František Zeman

• Přehlídka SŠ u nás ve škole: Číst více
        • Technohrátky ISŠ Moravská Třebová
        • 7. 11. 2022
        • Ve středu 2. listopadu se zájemci z žáků osmých a devátých tříd zúčastnili Technohrátek - projektu na podporu technického a odborného vzdělávání v Pardubickém kraji. Po slavnostním zahájení v muzeu nás učitelé a studenti Integrované střední školy M. T. seznámili se studijními obory formou praktických ukázek a soutěží. Vyzkoušeli jsme si aktivity v učebních oborech zedník, klempíř, kuchař-číšník a v maturitních oborech bezpečnostně právní činnost, hotelnictví a sociální činnost. Naši žáci předvedli své znalosti i šikovnost, nejvíce zazářili v překážkové dráze, kterou ze všech škol zaběhli nejrychleji. Žáci se vrátili plni pozitivních dojmů a s vyjasněnou představou, co obnáší studium výše uvedených oborů, snad jim účast na této akci pomůže ve výběru vhodné střední školy.

• Technohrátky ISŠ Moravská Třebová: Číst více
        • Krajské kolo Odznaku všestrannosti.
        • 22. 6. 2022
        • Za účasti pětadvaceti škol Pardubického kraje, což znamenalo více než 200 závodníků jsme zúročili několikaměsíční přípravu. Družstvo naší školy obsadilo první místo a na republikové finále postupujeme podle počtu bodů ze všech krajských kol ze čtvrtého místa. Neztratili se ani jednotlivci. Z prvního místa na republikové finále postupují: Kristýna Schmidtová a Šimon Mlčoch.

• Krajské kolo Odznaku všestrannosti.: Číst více
        • Na rodný jazyk by se nemělo zapomínat
        • 14. 6. 2022
        • Do školních tříd ve Moravské Třebové v uplynulých měsících přibyli noví spolužáci z Ukrajiny. Jejich hlavním úkolem je zvládnout nový jazyk - češtinu. A my všichni, kdo kdy chodili do školy, víme, že není jednoduchá. Přesto, a možná právě proto, víme, že na rodný jazyk se nemá zapomínat.

Ukrajinští žáci tedy byli pozváni do Městské knihovny Ladislava z Boskovic, aby si v pondělí 6. 6. 2022 převzali knížku v ukrajinštině, kterou ovšem napsal český autor z našeho regionu. Spisovatel a zároveň ilustrátor Martin Sodomka žije v nedalekých Svitavách. Titul Jak si postavit auto z Edice technických pohádek patří mezi nejúspěší dětské knihy nejen u nás, ale také na Ukrajině, kde kniha vyšla už před několika lety.

• Na rodný jazyk by se nemělo zapomínat: Číst více
        • Geologická vycházka
        • 26. 5. 2022
        • Mineralogie, geologie, pedologie - pro někoho pojmy bez obsahu, pro dalšího nudné učivo přírodopisu, pro jiného vášeň. Žáci devátých ročníků se na tato témata podívali pěkně zblízka, přímo v terénu.

Na geologickou vycházku vyrazili s spolu s Radkou Báčovou z ekocentra Stolístek. Při badatelsky orientované výuce vykopali půdní sondu, zakreslili morfologický profil krajinného prvku, orientovali se v mapě, a hlavně - "vytěžili" jaspisy v místním nalezišti. Hlavním cílem nebylo jen opakování a shrnutí učiva, ale především bližší poznání místa, kde žijí, a to pěkně z gruntu, tedy vlastně od země.

• Geologická vycházka: Číst více
        • Odznak všestrannosti - okresní kolo
        • 19. 4. 2022
        • Družstvo naší školy obsadilo první místo ve složení: K. Kroupová, Orálková, T. Kučerová, G. Zemanová, Jaromír Parolek, Jiří Parolek, R. Šimon, J. Vlček a postupujedo krajského kola.

Do krajského kola dále postupují následující jednotlivci: Š. Škrabal, V. Žouželka, Lukáš Mlčoch, J. Kučera, M. Zvára, J. Mularčík, Šimon Mlčoch, J. Sláma, K. Schmidtová, Kamila Sulová, Kristýna Sulová, K. Nečasová, B. Smékalová

• Odznak všestrannosti - okresní kolo: Číst více

zatím žádné údaje